Caretta

  Deniz Kaplumbağaları Carettalar:

Caretta caretta'lar 28-39 inç uzunluğa kadar yetişen deniz kaplumbağasıdır. Caretta Caretta, dünyanın en büyük sert kabuklu canlısıdır. Loggerhead kaplumbağaları büyük kafalara (diğer deniz kaplumbağaları türlerine kıyasla) ve güçlü, kaslı çenelere (yengeç ve ıstakoz gibi avları ezmelerine yardımcı olur) sahiptir.

İlkbahar ve yaz mevsiminde, kadınlar gece boyunca yuvalama kumsallarına girerler. Yeterince uzaklaşırlar, böylece yükseklik işaretine ulaşırlar. Daha sonra dişi kazık başı uygun bir yuva yeri bulur ve bir kez bulunursa, ön bacaklarını kullanarak bir delik açar, yumurtalarını yuvaya bırakır (kavramalar genellikle 120 yumurtadır) ve arka bacaklarını yumurtalarını gömmek için kullanır

Yumurtalar 31 ila 65 gün arasında kuluçkaya yatmaktadır. Yumurtadan çıktıklarında, genç kaplumbağalar topluca suya hareket ederler (hızlıca, avlanmamak için). Habitat: Kutup bölgeleri dışındaki tüm okyanuslarda yaşar. Habitatlar acı su, koylar, nehir ağızları, haliçler, okyanuslar, kıyılar, resifleri içerir. Kumlu plajlarda yuvalanrlar.