Aktiviteler

 Pataraya geldiğinizde unutulmaz anılar biriktirmek için yapabileceğiniz aktiviteleri sizin için hazırladık

Patara'da At Binme

Patara'da at binme düzenlenmektedir. Keyifli bir güzergahı vardır. Patarayı çevreleyen tepeleri at sırtında keşfedebilirsiniz. Acemiler ve deneyimli biniciler için iki seçenek sunulmaktadır. Zeytinliklerle bezeli bir arazide ve antik Patara bölgesiyle nefes kesici manzaralara sahip zorlu dağlara çıkın, berrak mavi sularda yüzün ve 18km uzunluğundaki plajda güneşlenebilirsiniz. İster uysal bir ata kolayca binebilir, ister sonsuz yeşil ovalardan çılgınca geçer, isterse çiçek açan kırları, ıssız kumsalları ya da takip eden stabilize yollarda harika bir tur atarsınız.

LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ

Likya yolu, Türkiye'nin güneyindeki Likya kıyılarında, Kaunus/Dalya'dan başlayarak Antalya'ya kadar uzanan toplam 509 km uzunluğunda tarihi bir ticaret yoludur. Dalyan ve Fethiye yakınlarında güzergahlar daha kolaydır ve ilerledikçe zorlaşır. Bölgede yazlar sıcak olduğu için, gölgeli bölümlerde yürümeyi tavsiye ederiz. Güneş altında saat 11- 16 arası yürüken zorlanabilirsiniz. Patara'da rotanın başlangıç kısmında, yürüyüş işaretlerinin yakınında bulunan Patara Carretta Hotelimiz'de sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız..

Xanthos Turu

Xanthos MÖ. 3000 yıllarına dayanan geçmişi ve içerisinde yer antik yapıtları ile misafirleri büyülemektedir. Likya uygarlığının başkenti sayılan Xanthos Unesco tarafından 1988 yılında Dünya Kültür Miras Listesi’ne alınmıştır. İçerdiği antik yazıtlar ve arkeolojik öğeler açısından dünya mirası açısından önemli sayılmaktadır. Çevresinde bulunan yerleşim yerlerinde Likya diliyle yazılmış birçok taş yazıt bulunmaktadır. 2200 kişi kapasiteli Xanthos Tiyatrosu yapısı ve içerisinde yer alan tarihi kalıntıları ile Helenistik dönemin izlerini taşımaktadır. Likya mezar yapılarının izlerini taşıyan Apollon tapınağı temellerinde bulunan ahşap yapılarıyla ziyaretçilerin dikkatini çekmektedir.

SAKLIKENT GEZİSİ

Antalya’nın Kaş ilçesi sınırları içerisinde yer alan Saklıkent Kanyonu doğal güzelliği ile misafirleri büyülemektedir. Saklıkent Milli Parkı içerinden yer alan bu kanyon, yürüyüş severler ve rafting severler için adeta bulunmaz bir nimettir. İçerisinde doğasını korumak için yapılmış tahta yürüyüş yolları ve yol kenarlarında oluşmuş minik şelaleleri görmek mümkündür. Sıcak yaz aylarında vadinin içerisinden akan su ile serinlemek ve farklı bir deneyim yaşamak isteyen misafirlerini beklemektedir.

PATARA PLAJI

Patara Plajı olağanüstü. Beyaz kum, yaklaşık 50 m genişliğinde ve 18 km uzunluğundadır. Loggerhead Turtle Caretta Caretta, yumurtalarını kuma koymak için mayıs ve eylül aylarında karaya çıkar. Patara'nın berrak mavi suları hafifçe eğimlidir, herkesin yüzmesi için çok güvenlidir. Burunlardan iyi şnorkelli yüzme yapan sayısız balık vardır. Patara'da iyi bir boyutta Roma Amfitiyatrosu'na tırmanabilir ve birkaç Likya Mezarı görebilirsiniz.

KANO TURU

KAPUTAŞ PLAJI

Letoon Antik Kenti